مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» WormGPT، نسخه جدید ChatGPT برای هک و اقدامات مجرمانه

WormGPT، نسخه جدید ChatGPT برای هک و اقدامات مجرمانه

WormGPT نسخه ای جدید از چت بات هوش مصنوعی ChatGPT است که با نرم افزار اصلی شرکت OpenAI خیلی فاصله دارد. این چت بات توسط یک هکر خلق شده و برای تولید بدافزار و راه اندازی حملات فیشینگ از آن استفاده میشود. نکته عجیبی که درباره این چت بات وجود دارد این است که هیچ محدودیت یا چهارچوب اخلاقی ندارد.

براساس گزارش شرکت SlashNext، توسعه‌دهنده WormGPT دسترسی به این چت‌بات را در یک انجمن گفت‌وگوی هکری می‌فروشد. این شرکت که این چت‌بات را آزمایش کرده است، می‌گوید هکرها حالا مشغول تولید ابزارهایی شبیه به ChatGPT هستند که برای امور خرابکارانه به‌کار می‌روند.

به‌نظر می‌رسد که این چت‌بات اولین‌بار در ماه مارس معرفی شده بود، اما در ماه گذشته میلادی شروع به کار کرد. این برنامه برخلاف ChatGPT یا گوگل بارد هیچ محدودیتی ندارد و پاسخ هر درخواست مخربی را می‌دهد. برای مثال، با این برنامه می‌توانید به زبان پایتون بدافزار بنویسید و برای اجرای حملات خود راهنمایی دریافت کنید.

هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان مطلب مرتبط هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان


WormGPT با کدام مدل هوش مصنوعی ساخته شده است؟

خالق WormGPT می‌گوید برای ساخت این چت‌بات از یک نسخه قدیمی و متن‌باز مدل زبانی بزرگ OpenAI به نام GPT-J استفاده کرده است. سپس این مدل با داده‌های مربوط به خلق بدافزار آموزش داده شده تا این برنامه حاصل شود.

توسعه‌دهنده این چت‌بات می‌گوید: «این پروژه می‌خواهد جایگزینی برای ChatGPT باشد و به شما اجازه دهد کارهای غیرقانونی انجام دهید و در آینده به‌راحتی دستاوردهای خود را به‌صورت آنلاین بفروشید. هر چیزی در رابطه با [هکرهای] کلاه سیاه که بتوانید فکرش را بکنید، با WormGPT قابل انجام است و به همه اجازه می‌دهد تا بدون ترک خانه خود بتوانند هر فعالیت خرابکارانه‌ای را که بخواهند، انجام دهند.»

SlashNext می‌گوید در آزمایشی که با این چت‌بات داشته، توانسته است یک حمله فیشینگ را شبیه‌سازی کند و نتایج کار شگفت‌انگیز بوده است. البته خوشبختانه دسترسی به WormGPT چندان ارزان نیست و برای استفاده از این چت‌بات باید ماهانه 60 یورو یا سالانه 550 یورو هزینه بپردازید.

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ   |   روانشناس ایرانی در لندن   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده